MÁME MÁJ, LÁSKY ČAS A S NÍM OPÄŤ AJ NAŠU VÝZVU

Láska kvitne v každom veku

V období medzi 1.5. – 15.6.2024 máte opäť možnosť potešiť srdcia mnohých seniorov. Stačí, ak z lásky vytvoríte niečo jedinečné: nádhernú, ručne robenú pohľadnicu s neutrálnym oslovením, a zanesiete, alebo zašlete ju do Vami vybraného zariadenia pre seniorov zo zoznamu zapojených zariadení, alebo osamelému seniorovi vo Vašom okolí. Kreativite sa medze nekladú, zapojte deti, fantáziu a skúste do pohľadnice zachytiť aj kúsok svojho srdca. Motívom výzvy sú KVETY,  a preto je ideálne k pohľadnici pripojiť KVETY AKÉHOKOĽVEK DRUHU. 

Premeňme tak spolu smutné izby našich seniorov na rozkvitnuté jarné lúky plné kvetov.

6cropkkoi

Neutrálne Oslovenie

Vyhnite sa pomenovaniu babička/deduško a používajte univerzálne oslovenie.

Zapojte Fantáziu

Vaše originálny výtvory následne zdieľajte s nami v skupine, nech sa môžme vzájomne inšpirovať.

Motívom Sú Kvety

Môžete priložiť kvety akéhokoľvek druhu (sadeničky, črepníkové, rezané, umelé, vyšívané…).

AKO NA TO?

Pokyny

1. Vyber zariadenie zo zoznamu (červené tlačítko).

2. Priprav pohľadnicu/kúp kvety alebo darček zo zoznamu.

3. Pošli alebo odnes do vybraného zariadenia zo zoznamu.

4. Vyplň počítadlo (zelené tlačítko) aby sme mali prehľad o plnení prianí.

FAQ

Vaše otázky - naše odpovede

Organizovanie našich výziev v momentálnom rozsahu je už nielen časovo ale aj finančne náročné. Ak ste sa rozhodli podporiť naše občianske združenie ľubovoľnou čiastkou, srdečne Vám za to ďakujeme. Môžete tak urobiť TU.

Taktiež sa môžete stať naším patrónom a prispievať na našu činnosť pravidelne. Viete tak urobiť TU. My sa Vám za každých 6 mesiacov patrónstva odvďačíme krásnym ručne robeným darčekom od seniorov žijúcich v zariadeniach a exkluzívnym obsahom o našich aktivitách, ktorý budeme vytvárať naviac iba pre našich patrónov! 

Zariadenia na našom zozname boli nami kontaktované a želali si na tomto zozname byť. Tie zariadenia, ktoré na ňom nie sú, ani po opakovanom vyzvaní sa do výzvy zapojiť, nevyplnili registráciu a nechceli sa výzvy zúčastniť. To je však úplne v poriadku pretože toto zariadenie môže mať iný zdroj pozdravov a darčekov alebo im aktuálne nič nechýba. Nie každé zariadenie má aj kapacitné možnosti spracovať nával zásielok. Preto prosíme o rešpektovanie nášho zoznamu. Zoznam zariadení budeme priebežne aktualizovať podľa aktuálnej potreby.

Motívom jarnej výzvy sú kvety pretože sú symbolom jari. Radi by sme seniorom spríjemnili ich všedné dni a izby premenili na rozkvitnuté lúky. Prosíme Vás, aby ste spolu s pohľadnicou zaslali alebo najlepšie osobne odniesli do zariadenia kvety v akejkoľvek podobe. Naši starkí sú najradšej vonku v záhradách a vo svojom voľnom čase sa veľmi radi starajú o malé sadeničky a polievajú kvety v záhodoch alebo črepníkoch. Samozrejme kvety môžu byť aj rezané, črepníkové, umelé, vyšívané, háčkované, medovníkové…. Akékoľvek druhu, hlavne aby na chvíľu navodili pozitívny pocit jari a nádhernej rozkvitnutej lúky.

Nezabudnite však každú svoju odovzdávku zapísať do nášho Počítadla odovzdávok TU

Okrem kvetov máme v zozname zapojených zariadení uvedené aj ich špeciálne aktuálne potreby, ktoré môžete zariadeniam taktiež venovať. Sú to predovšetkým veci ktoré im chýbajú alebo im urobia radosť. Od spoločenských hier, puzzle, kariet, cez ovocie, zmrzlinu až po osobnú návštevu a prechádzku. Budeme sa veľmi tešiť ak sa do výzvy zapojíte a dáte nám o tom vedieť vyplnením počítadla.

Toto počítadlo funguje na to, aby sme videli, ak niekde budú pohľadnice, kvety alebo iné darčeky stále chýbať. Potom vieme vyzvať ľudí zasielať pohľadnice už len priamo do konkrétnych zariadení. Preto je veľmi dôležité počítadlo vyplniť, za čo vopred ďakujeme.

Aktuálne je možnosť návštev sociálnych zariadení dostupná. Avšak to sa mení podľa aktuálnej situácie. Treba sledovať web a sociálne siete daného zariadenia, či nie je zákaz návštevníkov. Prípadne ich kontaktovať vopred emailom a dohodnúť sa s nimi, kedy im návšteva vzhľadom na denný režim seniorov vyhovuje. Zariadenia v zozname súhlasili s účasťou v našej výzve a Vašej správe sa potešia. Pohľadnice a kvety môžete zaniesť aj osamelému seniorovi vo Vašom okolí a zažijete ich krásnu reakciu.

V prvom rade Vás pekne prosíme, aby ste si vybrali zariadenie z nášho potvrdeného zoznamu. Zariadenia, ktoré nie sú v zozname, nepotvrdili súhlas s účasťou vo výzve a nedostali inštrukcie. Nie každé zariadenie má kapacitu na nával v ich poštovej schránke. Ak sa ale niekto rozhodnete pre iné zariadenie a budete ich chcieť potešiť svojou zásielkou z lásky, tak ich oslovte a spýtajte sa ich či môžete.

Nikomu nezakazujeme uvádzať svoju spätnú adresu pre prípad, že by adresát naozaj chcel na pohľadnicu odpísať. Je však veľmi veľa seniorov v zariadeniach, ktorí nemajú možnosť odpísať a preto sa prosím pripravte aj na to, že odpoveď nedostanete. Môže to byť z rôznych dôvodov, napr. daný človek už neudrží pero alebo nevie ako podať obálku s odpoveďou, je ležiaci pacient, nemá financie na známku alebo trpí rôznymi chorobami atď.

Ak je to darček s motívom kvetov alebo čokoľvek z nášho zoznamu o čo zariadenie prejavilo záujem, tak určite. Všetci sa potešia.

Pre našu výzvu LÁSKA KVITNE V KAŽDOM VEKU nie je potrebné zapojenie kontaktnej osoby. Preto svoje pohľadnice a kvety môžete priamo zaslať alebo zaniesť do Vami vybraného zariadenia z nášho zoznamu zapojených zariadení. Následne vyplníte počítadlo. V týchto zariadeniach o našej výzve vedia a tešia sa na pohľadnice, kvetinky aj darčeky. Môžete sa však zapojiť prostredníctvom Vašej ZŠ a MŠ ak je naším partnerom a je označená naším plagátom výzvy.

Vianočné krabičky lásky sú pre starkých niečo ako malý zázrak. Keď ich otvoria, tak ich ohúria tým, čo všetko v sebe ukrývajú a aké sú všetky krásne! My totiž na to dohliadame, aby boli a všetky prostredníctvom našich koordinátorov skontrolujeme. Nemôžme dopustiť, aby si niekto v krabičke našiel kilové vrecko cestovín, veľkonočné sladkosti po záruke, opotrebované oblečenie, použitú drogériu alebo plesnivé medovníčky a iný nádherný s citom pripravený darček. Aj to sa približne v 10% prípadoch stáva a preto každá jedna musí byť skontrolovaná rukami nášho koordinátora. Veríme, že pri pohľadniciach a drobnom darčeku sa môžeme spoľahnúť, že toto riziko odpadá a teda aj nutnosť kontroly.