POMÁHAJME SPOLU!

Seniori nás potrebujú

V našej spoločnosti sú žiaľ často prehliadaní. My im pomáhame prežiť krajšiu Jeseň Života.

WhatsApp Image 2024-04-12 at 4.40.01 PM
O NÁS

Vďaka Vašej pomoci vieme pomáhať

Sme tu už
viac ako 6 rokov

Poslaním Koľko Lásky o.z. je vytvoriť krajšiu Jeseň Života seniorom na Slovensku. Do našich aktivít sa ročne zapájajú desaťtisíce ľudí. Pracujeme s viac ako 300 dobrovoľníkmi a 18 krajskými koordinátormi dobrovoľníkov po celom Slovensku.

Výzvu „Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok?“ organizujeme v roku 2024 už po 7.-krát. V nej celé Slovensko pripravuje krásne vianočné darčeky pre seniorov zabalené do krabice od topánok. Rozdali sme ich celkom už viac ako 293 000. Na jar beží výzva „Láska kvitne v každom veku“, v ktorej deti i dospelí pripravujú ručne robené pohľadnice pre seniorov s motívom kvetov a pripájajú k nim rôzne drobné darčeky a kvety všetkých druhov. „Terapeutické bábiky pre láskyplné spomienky“ je projekt, kde darovaním reborn bábik pomáhame seniorom s Alzheimerom a stareckou demenciou v trénovaní častí mozgu, ktoré už dávno nefungujú a v zmierňovaní následkov ich choroby.

Do našich aktivít zapájame okrem širokej verejnosti a našich i firemných dobrovoľníkov hlavne deti z partnerských školských zariadení. Ďakujeme srdečne našej úžasnej podporujúcej komunite.

ZAUJÍMAVOSTI

FAKTY O NÁS

Počas šiestich rokov našej histórie máme za sebou kus dobrej roboty.

img

318000+

Seniorov sme potešili našimi aktivitami
img

1300+

Partnerských škôl sa zapája do našich výziev
img

250+

Registrovaných dobrovoľníkov nám pomáha ročne
img

900+

Partnerských zariadení pre seniorov sa zapája do našich výziev
ČO ROBÍME?

NAŠE VÝZVY

img

Krabice plné lásky

V predvianočnom období chystá celé Slovensko nádherné vianočné darčeky pre seniorov do krabíc od topánok, ktoré odovzdávajú na nšich zberných miestach. Výzvu organizujeme už siedmy rok a stala sa z nej vianočná tradícia.

img

Pohľadnice plné lásky

Na jar vyzývame školy, firmy aj širokú verejnosť, aby pripravili pre seniorov ručne robené pohľadnice ku ktorým pripoja drobnosti s tematikou kvetov a odovzdajú do zapojených domovov. Premeníme im tak spolu izby na rozkvitnuté lúky.

img

Spomienky plné lásky

Celoročne sa snažíme umiestňovať do domov pre klientov trpiacich Alzheimerom a stareckou demenciou terapeutické pomôcky - realistické bábiky aj zvieratká, ktoré sa využívajú na spomienkovú terapiu a majú upokojujúci účinok.

HĽADÁTE INFORMÁCIE?

SPOLUPRACUJME

Vyberte si typ subjektu, pre ktorý hľadáte informácie o možnostiach spolupráce.

SME FIRMA

Záujem firiem o pomoc seniorom a firemné dobrovoľníctvo sa v poslednom čase dostáva do popredia, čo nás veľmi teší. Tu nájdete viac informácií o tom, ako vieme spoločne prinášať jednorázové aj dlhodobé riešenia pre seniorov.

SME DOMOV

Ak ste inštitúcia poskytujúca služby seniorom (ZPS, DD, ZSS, Hospic, Terénna služba, denný stacioár a i.) prihláste sa do našej databázy a zaradíme Vás do našich celoročných výziev ako prijímateľov a budeme môcť pomáhať aj Vašim seniorom.

SME ŠKOLA

Veríme, že ak budeme deti viesť k dobrovoľníctvu a pomoci zraniteľným, nielen vytvoríme medzigeneračné spolupráce ale vychováme uvedomelú mládež. Zapájanie detí do našich aktivít je cieľom, ktorý sme si zakotvili aj do stanov.

SME SAMOSPRÁVA

Pri vianočnej výzve spolupracujeme so samosprávami a distribuujeme desiatky tisíc krabíc plných lásky seniorom, ktorí žiju osamelo doma. Snažíme sa rozšíriť naše aktivity zamerané aj na túto skupinu ľudí.

PODPORTE NÁS

STAŇTE SA NAŠÍM PATRÓNOM

Naša celoročná činnosť na pomoc pre seniorov si vyžaduje náklady v desiatkách tisíc Eur. Snažíme sa zapájať do grantových výziev a dotačných schém, avšak nedokážeme nimi pokryť naše náklady na chod.

Hľadáme preto patrónov, ktorí nám budú pravidelne prispievať na našu činnosť a my sa im za to aj patrične odmeníme.  

PRE POHĽADENIE DUŠE

Nie je nič krajšie, ako si pohľadiť dušu nádhernými fotkami usmiatych seniorov. Preto sledujte naše sociálne siete a prihláste sa do nášho newslettra, my s Vami na oplátku budeme zdieľať výber najkrajších fotiek.

NENECHAJTE SI UJSŤ NAŠE NOVINKY

Pridajte sa do nášho láskyplného newslettra!

 

Ak máte krásne spomienky na svojich starých rodičov, alebo jednoducho máte blízko k seniorom, sľubujeme, že sa pri čítaní nášho newslettra budete usmievať!  Pravidelne (ale nie príliž často) Vám pošleme obsah, ktorý Vás zahreje na duši a bude plný krásnych emócií zo života seniorov, ktorých sŕdc sa dotkneme! 

* Povinné polia

 

 

POVEDALI O NÁS

Spätné väzby na našu činnosť

Ďakujeme veľmi pekne, že sme sa mohli zapojiť do projektu.  Vďaka Vám zažili pacienti Štedrý večer i čas Vianoc s láskou a prekvapením.  Tí čo balíček dostali domov odchádzali s pocitom, že na nich niekto myslí, že si z nemocnice na Vianoce nenesú len lieky a psychiatrickú diagnózu ale i darček, prekvapenie a pozornosť druhých.  Ak by ste boli s nami na oddeleniach, zvlášť na mužskom, pocítili by ste zmenu atmosféry až s detským očakávaním darčeka. Tešili sa všetci… i personál .. pacienti boli pokojnejší, milí,  zaoberali sa darčekom, nie sebou ani ostatnými pacientmi.

MUDr. Lucia Žinayová, PhD.MPH

zástupca prednostu Psychiatrická klinika LF UK a UNB

Srdečne vám v mene našich obyvateľov aj celého pracovného kolektívu  ĎAKUJEM. Práca, ktorú robíte a energia, ktorú do nej dávate má vysokú hodnotu a obrovský zmysel. Dávate to najcennejšie v živote a tým je radosť a úsmev, ktorý lieči telo aj dušu. Som veľmi vďačná za ľudí ako ste vy. Prajem vám hlavne zdravie a veľa odhodlania a energie, aby sa posolstvo lásky medzi ľuďmi šírilo čo najdlhšie.

Mgr. Nikola Pocklanová

Riaditeľka, Zariadenie sociálnych služieb Tereza

Pri odovzdávaní týchto „čarovných krabičiek“, ktoré sú plné milých prekvapení sa vyčaril úsmev a radosť na tvárach našich klientov. Bola to ozaj nefalšovaná a úprimná radosť, ktorá im spríjemnila a spestrila celý deň a aj toto predvianočné obdobie. Všetkým organizátorom zbierky a aj všetkým zapojeným darcom vyslovujeme veľké ĎAKUJEME! 

Mgr. Mária Pastuchová

Kolektív prijímateľov a zamestnancov CSS Kežmarok

chcem sa Vám ešte raz z úprimného srdca poďakovať v mene našich klientov za krásne krabice naplnené dobrôtkami, ale aj láskou, pretože bolo vidno, že ich ľudia pripravovali z úprimného srdca.  Našim klientom vyčarili úsmev na tvári. Urobili ste im naozaj veľkú radosť. V prílohe posielam pár foto…

Mgr. Jana Hudáková

Sociálna pracovníčka, Dom Charitas sv. Jána Almužníka

V mene celého kolektívu Bella Vita, n.o., a v mene našich prijímateľom sociálnej služby sa Vám chceme veľmi pekne poďakovať, že sme mohli byť súčasťou, tak úžasného projektu pod názvom  „Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok.“ Je skvelé, že aj v tomto náročnejšom, hektickom období ste si našli čas a chuť a mysleli ste na našich seniorov. Vďaka Vám mali naši seniori určite veselšie sviatky. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Ján Čikovský

Riaditeľ, Bella Vita, n.o.

Dobrý deň
s manželom sme dôchodci a veľmi nás potešili darčeky  vo forme Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.
Súčasne Vám chcem  vyjadriť  obdiv a úctu k tomu čo robíte v dnešnej dobe. Vidieť v celom projekte lásku, úctu k starším a chorým. A hlavne v tom podporujete a učíte aj malé deti. Nám konkrétne napísali malá Eliška a Riško. Veľmi, veľmi Vám ďakujeme. Veľmi to potešilo.

Beáta Chochulová

rodina Chochulová, Krtkovce

V mene celého nášho zariadenia, klientov i zamestnancov vám veľmi pekne ďakujeme sa zorganizovanie takého krásneho projektu akým je „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Nedá sa slovami vyjadriť vďačnosť za štedrosť ľudí, zapojených do tejto zbierky nielen materiálnym vybavením krabičiek, ale hlavne svojím srdiečkom. Slzy v očiach našich klientov boli dôkazom zmesi pocitov: prekvapenia, nadšenia, radosti a vďačnosti.

Bc. Mária Farkašová

Hlavná sestra, Senior klub STUDIENKA, o.z.